10 zalet korzystania ze słownika podczas nauki języka angielskiego.

Dobry słownik językowy to ostatnio często niedoceniane źródło informacji o języku angielskim. Jego liczne zalety powinien poznać każdy, któremu zależy na szybkim opanowaniu języka angielskiego w mowie i w piśmie. Poznaj korzyści płynące z umiejętnego korzystania ze słownika i zwiększ swoje tempo nauki języka angielskiego od zaraz.

Zapytam dziś tak prosto z mostu: dlaczego nie korzystasz ze słownika? W Twojej głowie kłębi się teraz pewnie mnóstwo, szybko generowanych odpowiedzi.

Pierwsza z nich to pewnie dość ostra reakcja na tak poważny zarzut z mojej strony :”Jak to? Przecież używam translatorów internetowych…” – myślisz. Moja odpowiedź cię zasmuci – translator to nie jest prawdziwy słownik. Wolisz go używać, bo wydaje Ci się być szybszy, ale niestety nie działa idealnie.  

Kolejne odpowiedzi pewnie mogłyby brzmieć tak:

„Nie posiadam żadnego słownika papierowego w domu…”;

„Nie znam wiarygodnych słowników online – są w ogóle takie?”;

„Nie wiem, jaki słownik kupić…”;

„Nie wiem, jaki słownik byłby teraz dla mnie najlepszy…”;

„Słownik – brzmi poważnie – kto i po co tego używa?”;

To wszystko prawda. To są przyczyny zewnętrzne, z powodu których słownik nie jest Twoim ulubionym narzędziem pomocnym w nauce języka obcego. Rozumiem też, że tak naprawdę Twoim największym zmartwieniem (choć nic o tym głośno nie wspominasz) jest to, że nie potrafisz korzystać za słownika i przy pierwszej okazji szybko się do niego zniechęciłeś.

Poznaj więc zalety korzystania ze słownika językowego.

Rozumiejąc korzyści płynące z umiejętności stosowania słownika w trakcie nauki języka obcego, nie czekaj już ani chwili dłużej.

Naucz się, jak efektywnie pracować i uczyć się ze słownikiem, a dzięki temu stań się pewniejszym użytkownikiem języka angielskiego w sytuacjach prywatnych, naukowych i służbowych.

Trzymam za Ciebie kciuki. Życzę Ci, aby korzystanie ze słownika sprawiało Ci wielką przyjemność i dało Ci niezależność oraz pewność w trakcie nauki języka angielskiego.

Dzisiejszym wpisem rozpoczynam cały cykl artykułów na temat słowników specjalnie dla Was. Wiele osób prosiło mnie w mailach o pomoc związaną z tym tematem. Poznałeś już zalety korzystania ze słownika. W dalszej kolejności omówię, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze dobrego słownika oraz jak go sprawnie używać, aby przyspieszyć naukę języka angielskiego.

Napisz do mnie, jakie widzisz zalety, a może też wady słowników językowych? Jaką wartość dla Ciebie niesie korzystanie ze słownika w trakcie nauki języka angielskiego? Masz jakieś inne nurtujące Cię pytania? Nie wahaj się tylko do mnie pisz.

Podziel się proszę tym wpisem ze znajomymi. Zależy mi, aby jak najwięcej osób cieszyło się z tego, że słownik stał się ich pomocą w nauce języka angielskiego.

Tak. Chcę otrzymać przykładowy opis fotografii oraz mapy myśli, pomocne przy pisaniu rozprawki za i przeciw.
Zupełnie za darmo.

Informacje o tym, jak kreatywnie pisać w języku angielskim bezpośrednio na Twój email.

Skomentuj artykuł

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.